close
تبلیغات در اینترنت
بیوگرافی هنگامه اخوان , خواننده موسیقی سنتی+ عکس
چهارشنبه 21 آذر 1397

اخبار جدید ایران و سایر نقاط جهان

جستجوگر پیشرفته سایت

تبلیغات ویژه


زندگی نامه هنگامه اخوان خواننده موسیقی سنتی 

هنگامه اخوان خواننده موسیقی سنتی ایرانی که از سال ۱۳۵۴ شروع به خواندن در رادیو کرد و کار خود را با بازخوانی آثار قمرالملوک وزیری آغاز کرد. اخوان با گروه های عارف به سرپرستی پرویز مشکاتیان و گروه شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی همکاری داشت. هنگامه اخوان کنسرت های زیادی در ایران و اروپا برگزار کرده است.

بیوگرافی هنگامه اخوان ,هنگامه اخوان خواننده ایرانی , عکس هنگامه اخوان

هنگامه اخوان ، خواننده موسیقی سنتی

 

زندگینامه هنگامه اخوان

هنگامه اخوان در سال ۱۳۳۴ در فومن دیده به جهان گشود. صدای خوش در خانواده هنگامه موروثی بود اما او تنها کسی بود که آموختن آواز را به طور جدی و حرفه ای دنبال کرد. هنگامه اخوان خواندن را از ۱۰ سالگی با آموختن آواز دشتی نزد پدرش آغاز کرد. اولین بار پدر با او در مورد قمرالملوک وزیری صحبت کرد. اخوان شخصیت قمر را نه به عنوان یک خواننده بلکه به عنوان انسانی خیر و نیکوکار می ستود.
هنگامه اخوان پس از اتمام تحصیلات ابتدایی برای دیدن خواهرش به تهران رفت. هنگام اقامت در تهران خواهر و برادرش هنگامه را تشویق به ماندن و تکمیل تحصیلات موسیقی کردند. اخوان در آزمون رادیو برای خوانندگی شرکت کرد. هنگامه در کاستی که از صدای خود ضبط و ارائه کرده بود یکی از آثار استاد تجویدی و تعدادی از ملودی هایی که پدرش به او آموخته بود اجرا شده بود. هیئت داوران متشکل از پنج نفر بود: علی تجویدی، مرتضی حنانه، حبیب ا… بدیعی، جواد معروفی و فلاح که همه از موسیقی دانان مطرح زمان بودند. سه نفر از داوران او را پذیرفته ولی دو نفر از او خواستند در آزمون دیگری شرکت کند. در آزمون دوم اخوان به دلیل ندانستن ردیف پذیرفته نشد.

 

هنگامه اخوان در کلاس های ردیف رادیو ثبت نام کرد و پس از تکمیل آموخته های خود در آزمون پذیرفته شد. هنگامه با تشویق مرحوم تجویدی اخوان نزد استاد ادیب خوانساری به آموختن ردیف و تکنیک های آوازی پرداخت. ابراهیم سرخوش (نوازنده ی مشهور تار) اغلب کلاس را به منظور کمک و همنوازی با هنرآموزان همراهی می کرد. اخوان مدت ده سال نزد استاد خوانساری تلمذ کرد. کلاس ها ابتدا در رادیو و سپس در منزل استاد تشکیل می شد.

 

هنگامه اخوان,بیوگرافی هنگامه اخوان,عکس هنگامه اخوان

عکس های هنگامه اخوان

 

هنگامه اخوان و کار در رادیو

از سال ۱۳۵۴ هنگامه اخوان شروع به خواندن در رادیو کرد و کار خود را با بازخوانی آثار قمرالملوک وزیری آغاز کرد. همچنین با گروه های عارف به سرپرستی پرویز مشکاتیان و گروه شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی همکاری داشت. هنگامه اخوان کنسرت های زیادی در ایران و اروپا برگزار کرده است.

 

برنامه گل های تازه

هنگامه اخوان روزگاری ۱۸ سال بیشتر نداشت که تصنیف مرغ سحر او در برنامه گلهای تازه شماره ۲۰۱ رادیو پخش شد و بعد‌تر هم آواز افشاری او با آهنگسازی و نوزاندگی محمدرضا لطفی منتشر شد و این بار تصنیف «بازآمدم» بود که در دهان‌ها می‌چرخید و حتی زنده یاد پرویز مشکانیان نیز برای هنگامه که در آواز هنگامه‏ ای به پا کرده بود و تحریرهای دراوج زیبایی دوچندانی را داشت قطعه‏ ای در دشتی ساخته بود که این ترانه های اخوان در آلبوم‏های موسسه چاووش منتشر شدند و بعد از مدتی که مساله ممنوعیت پیش آمد از بازار جمع‏ آوری گردید.

 

آثار هنگامه اخوان

هنگامه اخوان از سال ۱۳۵۵ با گروه شیدا, سماعی و عارف آغاز به کار کرد و فعالیتش را با بازسازی آثار قمرالملوک وزیری شروع کرد. تصنیف دشتی “موسم گل” با شعر وحید دستگردی، آهنگ موسی خان.  تصنیف “عاشقی محنت بسیار کشید” با شعر ایرج میرزا در دستگاه همایون و آهنگ مرتضی نی داوود و آواز شور، آواز و تصنیف “مرغ سحر ناله سر کن”, “گل های ۲۰۱” در دستگاه ماهور با شعر ملک الشعرای بهار و آواز بیات، رد “گل های ۲۰۰” در دستگاه شور با شعر سعدی، آواز افشارِ “باز آمدم” با شعر مولانا و آهنگ محمدرضا لطفی با گروه شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی، تصنیف “فروردین” در دستگاه ماهور با شعر ملک الشعرا بهار و آهنگ زرین پنجه با گروه سماعی آواز و تصنیف دشتی با گروه عارف به سرپرستی پرویز مشکاتیان از زبده آثار هنـگامه اخوان است.

 

بیوگرافی هنگامه اخوان,هنگامه اخوان,عکس های هنگامه اخوان

تصاویر هنگامه اخوان

 

هنگامه اخوان از بهترین خوانندگان زن ایران

استاد نصرالله ناصح‌پور در مورد وی گفته‌است: هنگامه اخوان یکی از بهترین خوانندگان زن ایرانی و صدای او یادآور صدای آسمانی قمر است. با این‌ حال لازم به ذکر است که عمده آثار به‌جای‌مانده از اخوان منحصر به بازخوانی‌های تصنیف‌ها و آوازهای زنده‌یادان قمرالملوک وزیری و روح‌انگیز است. لذا اخوان همانند بیشتر هم‌دوره‌هایش (پریسا، سوسن مطلوبی و…) را نمی‌توان صاحب‌سبک دانست ولو اینکه گستره و جذابیت صدا و تکنیک او از دو نفر نامبرده دیگر بسیار افزون‌تر بود.

 

هنگامه اخوان در چهارمین مجمع عمومی کانون خوانندگان خانه موسیقی به عنوان رئیس این کانون انتخاب شد. از شاگردان ایشان می‌توان تارا تیبا و پرواز همای سرپرست و خواننده گروه مستان را نام برد.

 

ادامه ی فعالیت هنری هنگامه اخوان پس از انقلاب

هنگامه اخوان پس از مدت ها خاموشی سال ۱۳۶۳ از سوی آرشیو صدا وسیما دعوت به همکاری شد و به عنوان کارشناس آرشیو در انجمن حفظ و اشاعه ی موسیقی ایرانی, سرگرم به کار شد. اخوان در خلال سال های ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۰ هم در سمت مربی آواز در آن انجمن به فعالیت پرداخت ولی به دلیل مشکلاتی که پیش آمد از ادامه ی کار منصرف شد و در کلاس های خصوصی به تعلیم آواز بانوان سرگرم شد. هنگامه از سال ۱۳۷۰ با سرپرستی گروه موسیقی «بهار» چند کنسرت برای بانوان اجرا کرده است.

 

منبع:بیتوته

مجله تصویر زندگی

 

بیوگرافی هنگامه اخوان , خواننده موسیقی سنتی+ عکس - مجله ...

www.tasvirezendegi.ir › دانستنی ها › بیوگرافی
هنگامه اخوان خواننده موسیقی سنتی ایرانی که از سال 1354 شروع به خواندن در رادیو کرد و کار خود را با بازخوانی آثار قمرالملوک وزیری آغاز کرد. هنگامه اخوان با.

بیوگرافی هنگامه اخوان خواننده موسیقی سنتی عکس

wedlock.bazar-man.ir/بیوگرافی-هنگامه-اخوان-خواننده-موسیقی-سنتی-ع...
۲ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - هنگامه اخوان،بیوگرافی هنگامه اخوان ... هنگامه اخوان، خواننده موسیقی سنتی (+عکس)

محمدرضا لطفی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/محمدرضا_لطفی
در حالی با عکس من در این پوستر سخت‌گیری می‌کنند، که همین عکس از من در روزنامه‌ها چاپ می‌شود و حتی زمانی نیز که برای اولین بار به ... محمدرضا لطفی با قشنگ کامکار ازدواج کرد و در سال ۱۳۵۷ از او جدا شد. ... هنگامه اخوان: محمدرضا لطفی به موسیقی ایرانی خدمت فراوانی کرد. ... نام آلبوم, سال انتشار, آهنگ‌ساز, نوازنده, خواننده, ناشر, توضیحات.

بیوگرافی کوکو شنل - لینک گردی

farsinow.ir/news/بیوگرافی-کوکو-شنل
بیوگرافی گابریل کوکو شانل | Coco Chanel هیچ نام فرانسوی به اندازه "کوکو ... عطر کوکو شنل – سایت عکس ... بیوگرافی هنگامه اخوان , خواننده موسیقی سنتی+ .

عکس هاي نهال سلطاني مدل ايراني براي پروفايل |ويسگون - تک شاخ

taskshakh98.rozblog.com/post/585
عکسهای دختر زیبا و جذاب مدلینگ ایرانی ، نهال سلطانی ، را برای شما در پارس ناز گردآوری ..... هنگامه اخوان بیوگرافی هنگامه اخوان , خواننده موسیقی سنتی+ عکس ... نهال با ...

آموزش رفع ريپورت تلگرام + عکس (جديد)

dastband-talaei.rozblog.com/post/796
امروز با آموزش رفع مشکل اسپم شدن اکانت در تلگرام با سپید دانلود همراه باشید .... سلام بستگی ..... بیوگرافی هنگامه اخوان , خواننده موسیقی سنتی+ عکس ... حل مشکل ...

عکس فلفل ترشی – سایت عکس

picture.photosfa.com/عکس-فلفل-ترشی/
۷ روز پیش - طرز تهیه ترشی رنگارنگ فلفل دلمه ای! +عکس. طرز تهیه : ابتدا فلفل دلمه ای و گل کلم را .... بیوگرافی هنگامه اخوان , خواننده موسیقی سنتی+ عکس

اسفند ۸٧ - سنتور و موسیقی سنتی - پرشین بلاگ

santooriha.persianblog.ir/1387/12/
۲۹ اسفند ۱۳۸۷ ه‍.ش. - تکنوازی‌های سنتور «فرامرز پایور» در قالب یک آلبوم موسیقی در بازار منتشر شد. ... در حال جمع آوری آهنگ هایی از سنتور، جدیدترین عکس ها و مطالب از استادان موسیقی سنتی و سازهای ... (افسانه بعدها با پرویز مشکاتیان ازدواج میکند). .... تصنیف (( دشتی )) ، (( غم انگیز )) شعر حافظ خواننده هنگامه اخوان اجرا گروه عارف .

اسامی برندگان وحاشیه های اختتامیه “جشنواره موسیقی فجر” 94 ...

nowruz95-model2016.ir/2016/.../اسامی-برندگان-وحاشیه-های-اختتامیه-ج...
۲ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بخش موسیقی ایرانی؛ بهترین خواننده: علیرضا قربانی برای قطره های باران .... عکسهای مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۴ + اسامی برندگان …

های جدید باسکال - عکس های جدید پاسکال مشعلانیمجله تصویر ...

www.findwebsite.ir › کلیپ و عکس › شخصیت خارجی
در این مطلب عکس هایی از پاسکال مشعلانی خواننده لبنانی را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم که ... pascal-nawal - کلیپ جدید پاسکال مشعلانی - دنیای موسیقی عربی.

آرشیو موسیقی ملی ایران ( آواز سنتی ) - دانلود

iranvocals.blogfa.com/tag/دانلود?p=3
آرشیو موسیقی ملی ایران ( آواز سنتی ) - دانلود - دایره المعارف موسیقی اصیل و وبِ تخصصی موسیقی ایرانی موسیقی آواز ایرانی موسیقی سنتی ... دانلود آخرین روضه آقا مجتبی تهرانی - برگرفته از سایت رسمی محمد اصفهانی .... مولا امیرالمومنین علــی (ع) برای بزرگنمایی بر روی عکس کلیک کنید .... آرشیو صوتی اخــــــــوان ثالث (دکلمه ) |

آموزش ساخت تاج ژله ای ... تصویری : آموزش ساخت گل بگونیا ...

khabarcity.ir › خانه و خانواده › هنرهای دستی › آموزش ساخت زیور آلات
كامل ترين سايت كد آهنگ پيشواز ايرانسل - كد آهنگ پيشواز بي كلام · SPAMMER ... مانتو جدید عکس مدل مانتو ۹۵ مزون Davi / مدل مانتو شیک ... بیوگرافی هنگامه اخوان , خواننده موسیقی سنتی+ عکس ... دانلود این مطلب بصورت PDF ... همونطور که از عکس بالا مشخصه مطلب امروز آموزش ساخت تاج ژله ای عروس به مدلی بسیار زیبا و اشرافی است.

شیک ترین مدلهای کت و شلوار دامادی - مجله - آخرین اخبار ایران و ...

www.zamoune.com › مد و فشن › لباس مردانه
مدل کت و شلوار, کت و شلوار دامادی, جدیدترین مدل کت و شلوار, عکس کت و شلوارهای دامادی, کت و شلوار مردانه, جدیدترین کت و شلوار دامادی, کت و شلوارهای مردانها.

بیوگرافی هنگامه خواننده ایرانی +عکس - تاپ ناز

www.topnaz.com › سرگرمی › بیوگرافی
۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - زندگینامه هنگامه خواننده ایرانی + عکس های هنگامه هنگامه برزین (متولد لاهیجان) از خوانندگان پاپ ایرانی مقیم لس‌آنجلس، ایالات متحده آمریکا است. اجرای.

میلیاردر اعدامی که با شهره صولتی (خواننده) رابطه داشت + عکس ...

saten.ir › جالب و خواندنی
۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - همسر شهره صولتی عکس رابطه جنسی رابطه عاشقانه بیوگرافی شهره صولتی ... فاطمه صولتی با نام مستعار شهره صولتی یا شهره خواننده و بازیگر ایرانی است. او همچنین خواهر کوچکتر شهرام صولتی، دیگر خواننده موسیقی پاپ است.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


بخش نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


تبلیغات

  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

ورود کاربران


عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آمار کلی سایت

  آمار مطالب آمار مطالب
  کل مطالب کل مطالب : 341
  کل نظرات کل نظرات : 1
  آمار کاربران آمار کاربران
  افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
  تعداد اعضا تعداد اعضا : 1

  آمار بازدید آمار بازدید
  بازدید امروز بازدید امروز : 150
  باردید دیروز باردید دیروز : 158
  ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 5
  ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 3
  بازدید هفته بازدید هفته : 390
  بازدید ماه بازدید ماه : 1,635
  بازدید سال بازدید سال : 24,580
  بازدید کلی بازدید کلی : 168,136

  اطلاعات شما اطلاعات شما
  آِ ی پیآِ ی پی : 52.91.90.122
  مرورگر مرورگر :
  سیستم عامل سیستم عامل :


امکانات جانبی